Odsłaniamy tajne działania Putina - Tusk w rządzie PiS?

Odsłaniamy tajne działania Putina - Tusk w rządzie PiS?
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska06.04.2024 | 3 min.

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek, jak daleko sięgają macki rosyjskiego szpiegostwa w Polsce? Były szef Agencji Wywiadu, płk Grzegorz Małecki, odsłania w rozmowie z tokfm.pl kulisy wojny szpiegowskiej prowadzonej przez Putina. Okazuje się, że część Polaków bierze w tym udział, niektórzy nieświadomie, inni angażując się w "koronkową robotę" wywiadowczą.

Polacy werbowani przez rosyjskie służby specjalne

Wojna szpiegowska Putina to nie tylko działania prowadzone przez rosyjskich agentów. Jak się okazuje, szpiegostwo w Polsce także angażuje obywateli naszego kraju. Niektórzy z nich biorą udział w prostych akcjach wywiadowczych, określanych mianem "bandziorów".

Inni Polacy są zaangażowani w bardziej wyrafinowane działania szpiegowskie, określane jako "koronkowa robota" wywiadowcza. Kulisy wojny szpiegowskiej na naszym terytorium są na ogół ukryte przed opinią publiczną, stanowiąc coś na kształt "przeźroczystej" wojny, w której obserwujemy pewne wydarzenia, ale nie zdajemy sobie sprawy z ich prawdziwego znaczenia.

Te rewelacje na temat skali i różnorodności szpiegostwa prowadzonego przez Rosję w Polsce pochodzą od płk. Grzegorza Małeckiego, byłego szefa Agencji Wywiadu. Jego spostrzeżenia rzucają nowe światło na zakres operacji prowadzonych przez Kreml na naszym terytorium.

Różne typy działań szpiegowskich prowadzonych przez Rosję

Według relacji płk. Małeckiego, operacje wojny szpiegowskiej Putina w Polsce można podzielić na dwie główne kategorie. Pierwsza z nich to prymitywne akcje, określane jako "bandziory", w których wykorzystuje się zwykłych obywateli do prostych zadań.

Druga kategoria to bardziej złożone działania szpiegowskie, określane mianem "koronkowej roboty" wywiadowczej. W tych operacjach biorą udział osoby posiadające specjalistyczną wiedzę i umiejętności, angażowane do skomplikowanych zadań wywiadowczych.

Chociaż szczegóły tych operacji pozostają tajemnicą, jedno jest pewne – wojna szpiegowska Putina w Polsce ma miejsce na różnych poziomach i angażuje zarówno zwykłych obywateli, jak i wyspecjalizowanych agentów.

 • Prymitywne akcje szpiegowskie ("bandziory")
 • Zaawansowane operacje wywiadowcze ("koronkowa robota")
 • Różne poziomy zaangażowania obywateli polskich

Czytaj więcej: Duda skarży się Jourovej ws. Wąsika i Kamińskiego. Odpowiedź zaskakująca.

Płk Grzegorz Małecki o kulisach wojny szpiegowskiej Putina

Zdjęcie Odsłaniamy tajne działania Putina - Tusk w rządzie PiS?

Płk Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, postanowił odsłonić kulisy wojny szpiegowskiej Putina prowadzonej w Polsce. W rozmowie z tokfm.pl ujawnił, że rosyjskie służby specjalne angażują polskich obywateli do różnego rodzaju działań wywiadowczych.

Zdaniem płk. Małeckiego, niektórzy Polacy są wykorzystywani do prostych zadań, takich jak zbieranie informacji czy dostarczanie materiałów. Inni natomiast biorą udział w bardziej zaawansowanych operacjach, wymagających specjalistycznej wiedzy i umiejętności.

Chociaż pełne szczegóły tych działań nie są znane opinii publicznej, wypowiedzi byłego szefa Agencji Wywiadu pokazują, że szpiegostwo Putina w Polsce ma znacznie szerszy zasięg, niż mogłoby się wydawać. Angażuje ono zarówno zwykłych obywateli, jak i wyspecjalizowanych agentów.

 • Płk Grzegorz Małecki ujawnia kulisy szpiegostwa Putina w Polsce
 • Różne poziomy zaangażowania Polaków w działania wywiadowcze
 • Skala i zasięg rosyjskiego szpiegostwa w Polsce

Najczęściej zadawane pytania

Termin "wojna szpiegowska" Putina odnosi się do szeroko zakrojonych działań wywiadowczych prowadzonych przez Rosję na terytorium innych krajów, w tym Polski. Obejmuje ona zarówno prymitywne akcje szpiegowskie, jak i zaawansowane operacje wymagające specjalistycznej wiedzy.

Według byłego szefa Agencji Wywiadu, płk. Grzegorza Małeckiego, rosyjskie służby specjalne werbują obywateli polskich do prowadzenia różnego rodzaju działań wywiadowczych na terenie naszego kraju. Niektórzy są wykorzystywani do prostych zadań, inni angażowani w bardziej złożone operacje.

"Bandziory" to określenie na proste, prymitywne akcje szpiegowskie, do których angażowani są zwykli obywatele. "Koronkowa robota" to natomiast złożone operacje wywiadowcze wymagające specjalistycznej wiedzy i umiejętności, w które zaangażowani są wyspecjalizowani agenci.

Płk Grzegorz Małecki, były szef Agencji Wywiadu, odsłonił kulisy wojny szpiegowskiej Putina prowadzonej w Polsce. Ujawnił, że rosyjskie służby specjalne angażują Polaków do różnego rodzaju działań wywiadowczych na terenie naszego kraju, zarówno prostych akcji, jak i złożonych operacji.

Większość informacji na temat wojny szpiegowskiej Putina w Polsce pozostaje tajemnicą. Niewiele szczegółów trafia do opinii publicznej. Dopiero wypowiedzi byłych funkcjonariuszy służb specjalnych, takich jak płk Grzegorz Małecki, rzucają nieco światła na skalę i zakres tych działań.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
 2. Niemcy rozpoczynają innowacyjny eksperyment. Jak z Polską?
 3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
 4. Niska frekwencja w wyborach samorządowych. Szokująca przyczyna od ekspertki
 5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Jako filmowa podróżniczka snuję się przez fabularne krainy, dzieląc spostrzeżenia. Seriale tkwią we mnie jak emocje w kadrze. Sport to energia, którą wpleciono w mój kod. Zwierzęta to moje duchowe lustra, a edukacja – klucz do odkryć.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły