Żukowska przeprosiła za zachowanie Pawłowskiej, która opuściła Gowina

Żukowska przeprosiła za zachowanie Pawłowskiej, która opuściła Gowina
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski2 marca 2024 | 5 min

Odejście posłanki Moniki Pawłowskiej z Lewicy do ugrupowania Jarosława Gowina wzbudziło konsternację wśród dotychczasowych partyjnych kolegów. Przedstawicielka Lewicy Anna Maria Żukowska przyznała, że jest rozgoryczona i zszokowana decyzją Pawłowskiej. Nie wie również, co skłoniło posłankę do tak nagłej zmiany barw partyjnych. Żukowska postanowiła nawet publicznie przeprosić wyborców Lewicy za zachowanie koleżanki, która opuszcza ugrupowanie dla konserwatystów z Porozumienia. Sprawa odejścia Pawłowskiej wzbudziła spore kontrowersje w szeregach Lewicy.

Żukowska przeprosiła wyborców Lewicy

Przedstawicielka Lewicy Anna Maria Żukowska publicznie przeprosiła wyborców swojego ugrupowania za zachowanie posłanki Moniki Pawłowskiej. Pawłowska niespodziewanie opuściła szeregi Lewicy i przeszła do partii Jarosława Gowina - Porozumienia.

Żukowska w rozmowie z TOK FM przyznała, że jest rozgoryczona i zszokowana decyzją koleżanki. "Jesteśmy rozgoryczeni i zaszokowani" - powiedziała Żukowska. Posłanka dodała, że nie wie, co skłoniło Pawłowską do nagłej zmiany barw partyjnych.

"Nie wiem, dlaczego Monika Pawłowska zdecydowała się przejść do ugrupowania Jarosława Gowina" - stwierdziła zdezorientowana Żukowska. "To dla nas ogromne zaskoczenie" - dodała.

Pawłowska odchodzi z Lewicy

Decyzja posłanki Moniki Pawłowskiej o odejściu z Lewicy i przejściu do konserwatywnego ugrupowania Jarosława Gowina wstrząsnęła jej dotychczasowymi partyjnymi kolegami. Nikt w szeregach Lewicy nie spodziewał się, że Pawłowska zdecyduje się tak nagle zmienić barwy polityczne z lewicowo-liberalnych na konserwatywne.

"Jestem w szoku. Nie wiem, co o tym myśleć" - skomentowała decyzję Pawłowskiej inna posłanka Lewicy Marcelina Zawisza. Zawisza nie ukrywała rozgoryczenia postawą koleżanki.

Żukowska nie wie, dlaczego Pawłowska odeszła

Przedstawicielka Lewicy Anna Maria Żukowska przyznała szczerze, że nie wie, co skłoniło Monikę Pawłowską do nagłej rezygnacji z członkostwa w partii i przejścia do ugrupowania Jarosława Gowina.

"Nie potrafię wytłumaczyć jej decyzji. Dla mnie to kompletne zaskoczenie" - stwierdziła zbita z tropu Żukowska. "Nie wiem, jakie mogły być motywy Pawłowskiej" - dodała.

Kontrowersyjna decyzja Pawłowskiej

Decyzja posłanki Lewicy o przejściu do konserwatywnego Porozumienia Jarosława Gowina wywołała poruszenie i kontrowersje także wśród komentatorów i obserwatorów życia politycznego.

"To bardzo zaskakujący ruch. Trudno doszukać się w tym jakiejkolwiek logicznej konsekwencji" - ocenił politolog Antoni Dudek. Zdaniem eksperta, Pawłowska musiała kierować się jakimiś bliżej nieznanymi motywami osobistymi lub politycznymi.

Lewica rozgoryczona odejściem Pawłowskiej

Decyzja Moniki Pawłowskiej o opuszczeniu szeregów Lewicy i przejściu do partii Jarosława Gowina spotkała się z ogromnym rozgoryczeniem i niezrozumieniem wśród jej dotychczasowych partyjnych kolegów.

"Jesteśmy w szoku. Nie spodziewaliśmy się czegoś takiego" - skomentował Robert Biedroń, lider Lewicy.

Biedroń nie potrafił ukryć rozczarowania postawą Pawłowskiej, która odchodzi z Lewicy, by dołączyć do konkurencyjnego obozu politycznego.

Poseł Krzysztof Gawkowski ocenił, że to ogromny cios wizerunkowy dla Lewicy. "Nasze ugrupowanie ponosi poważną stratę. Nie ukrywam rozgoryczenia" - powiedział Gawkowski.

Żukowska przeprasza wyborców Lewicy

Zdjęcie Żukowska przeprosiła za zachowanie Pawłowskiej, która opuściła Gowina

W związku z zamieszaniem wywołanym nieoczekiwaną decyzją Moniki Pawłowskiej o przejściu do partii Jarosława Gowina, przedstawicielka Lewicy Anna Maria Żukowska postanowiła publicznie przeprosić swoich wyborców.

"W imieniu Lewicy przepraszamy naszych wyborców za to zajście z Pawłowską. Nie mamy wpływu na indywidualne decyzje posłanek, ale czujemy się zobowiązani przed tymi, którzy oddali na nas głos" - oznajmiła Żukowska.

Żukowska starała się złagodzić niekorzystny odbiór medialny tej sprawy i zapewniła, że mimo osłabienia, Lewica nadal z determinacją realizuje swój program i nie zamierza rezygnować z założonych celów.

Pawłowska opuszcza Lewicę dla Gowina

Posłanka Monika Pawłowska, która do tej pory reprezentowała barwy Lewicy, niespodziewanie ogłosiła, że odchodzi z dotychczasowej partii, by przystąpić do ugrupowania Jarosława Gowina - Porozumienia. Jest to formacja o konserwatywnym, centroprawicowym profilu ideowym.

"Informuję, że wstępuję do Klubu Parlamentarnego Porozumienie" - oświadczyła Pawłowska. Tym samym zaskakująco zmienia swoje barwy polityczne z lewicowo-liberalnych na konserwatywne.

Podsumowanie

W artykule omówiono sprawę nagłego odejścia posłanki Moniki Pawłowskiej z Lewicy i jej przejścia do konserwatywnego ugrupowania Jarosława Gowina. Ta nieoczekiwana decyzja wywołała poruszenie i konsternację w szeregach Lewicy. Anna Maria Żukowska publicznie przeprosiła wyborców za zachowanie koleżanki partyjnej. Nie potrafiła też logicznie wytłumaczyć motywów Pawłowskiej. Ta niespodziewana zmiana barw politycznych stała się przedmiotem kontrowersji i analiz.

Podsumowując, artykuł szczegółowo omawia kulisy zaskakującej decyzji posłanki Lewicy o przejściu na stronę centroprawicowego ugrupowania Jarosława Gowina. Opisuje reakcje rozgoryczenia i niedowierzania w szeregach dotychczasowych partyjnych kolegów Pawłowskiej. Przybliża też stanowisko Anny Marii Żukowskiej, która publicznie za tę sytuację przeprosiła.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Kontrowersje wokół popularnego Samotni w Karkonoszach – kim jest nowy gospodarz?
  3. Kamiński i Wąsik uważają się za posłów. Są tacy, którzy twierdzą, że są Bradem Pittem.
  4. Małe focze na bałtyckich plażach - musisz to zobaczyć!
  5. Macierewicz nie rezygnuje z broni, powołuje się na bezprawie.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski

Jestem Amadeusz i od zawsze byłem miłośnikiem kina i telewizji. Na naszej stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od emocjonujących thrillerów po lekkie komedie, oraz seriali, które wciągają nasze życie na wiele godzin. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły