Zaskakujące wyniki sondażu przed wyborami do PE. Czy PiS powtórzy swój sukces?

Zaskakujące wyniki sondażu przed wyborami do PE. Czy PiS powtórzy swój sukces?
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski29.04.2024 | 3 min.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się już 9 czerwca. Wszyscy z niecierpliwością czekają na wyniki sondaży przedwyborczych, które mogą dać pierwsze wskazówki, kto zwycięży w tych kluczowych wyborach. Najnowszy sondaż przynosi zaskakujące informacje - czyżby Prawo i Sprawiedliwość miało szansę powtórzyć swój sukces sprzed czterech lat? A może czeka nas niespodzianka i zwycięzcą okaże się inna partia?

Zaskakujące sondaże przed eurowyborami

Zbliżają się wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 roku, a sondaże przedwyborcze zaczynają przynosić zaskakujące rezultaty. Kampania nabiera tempa, a poparcie dla poszczególnych partii ulega ciągłym zmianom. Wszyscy zastanawiają się, komu uda się odnieść sukces w wyborach i zdobyć głosy polskich wyborców.

Najwięcej emocji budzą doniesienia na temat poparcia dla partii rządzącej. Czy Prawo i Sprawiedliwość zdoła po raz kolejny odnieść triumf w wyborach? Wielu analityków zastanawia się, czy PiS powtórzy swój sukces sprzed czterech lat i ponownie zgarnie większość mandatów.

Atmosfera przed wyborami do Parlamentu Europejskiego 2024 jest niezwykle goręca. Wszystkie partie polityczne zabiegają o każdy głos, a sondaże przedwyborcze dostarczają coraz to nowych niespodzianek. Nic dziwnego, że prognozy przed wyborami budzą tak wielkie zainteresowanie wśród Polaków.

 • Politycy na świeczniku - rządzący chcą utrzymać władzę, opozycja dąży do zmiany
 • Kluczowe znaczenie wyborów do PE dla przyszłości polskiej sceny politycznej
 • Gorąca atmosfera przedwyborcza i zacięta walka o głosy

Rośnie poparcie opozycji przed wyborami do PE

Choć przez lata wydawało się, że poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości jest niezachwiane, najnowsze sondaże pokazują zaskakujące wzrosty popularności partii opozycyjnych. Ugrupowania takie jak Koalicja Obywatelska czy Polska 2050 Szymona Hołowni zyskują coraz większe uznanie w oczach wyborców.

Eksperci są zgodni, że tak duży wzrost poparcia dla opozycji tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego może mieć kluczowe znaczenie dla losów całej kampanii. Polacy coraz chętniej rozważają możliwość zmiany na krajowej scenie politycznej, co z pewnością odbije się na wyniku wyborów.

Jednak nie można zapominać, że wszystko może się zmienić w ciągu najbliższych tygodni. Kampania wyborcza dopiero się rozkręca, a jej kulminacja dopiero przed nami. Czy partia rządząca zdoła odeprzeć atak opozycji i zachować swoją dominującą pozycję?

Czytaj więcej: Zdaniem Putina Biden byłby lepszym prezydentem - co na to Trump?

Powtórzy PiS swój sukces? Wyniki zbliżone do 2019 roku

Zdjęcie Zaskakujące wyniki sondażu przed wyborami do PE. Czy PiS powtórzy swój sukces?

Choć rośnie poparcie dla partii opozycyjnych, wciąż nie można lekceważyć sił Prawa i Sprawiedliwości. Wiele sondaży wskazuje, że wynik partii Jarosława Kaczyńskiego może być zbliżony do tego z wyborów do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku, kiedy to PiS odniósł spektakularny sukces.

Takie prognozy wyborcze z pewnością nie napawają optymizmem przeciwników politycznych PiS. Wszyscy z niecierpliwością oczekują na wyniki cząstkowych sondaży, które pozwolą ocenić realne szanse poszczególnych ugrupowań. Czy PiS powtórzy swój sukces? Tego dowiemy się dopiero 9 czerwca.

Jedno jest pewne - wybory do Parlamentu Europejskiego 2024 roku będą niezwykle emocjonujące i zapewnią prawdziwą rywalizację polityczną. Pytanie tylko, kto ostatecznie zwycięży w tej batalii i wygra wybory europejskie. Stawka jest wysoka, więc możemy być pewni, że kampania będzie prowadzona z wielką determinacją przez wszystkie obozy.

 • PiS liczy na powtórzenie sukcesu z 2019 roku
 • Cząstkowe sondaże dadzą więcej wskazówek
 • Zacięta rywalizacja między partiami do samego końca

Najczęściej zadawane pytania

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce zaplanowane są na 9 czerwca 2024 roku. W tym dniu Polacy będą mieli możliwość oddania głosu na swoich przedstawicieli w europarlamencie.

W nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego Polacy wybiorą łącznie 52 eurodeputowanych, którzy będą reprezentować nasz kraj w Strasburgu i Brukseli przez kolejne 5 lat.

W 2019 roku Prawo i Sprawiedliwość odniosło zdecydowane zwycięstwo, zdobywając 27 mandatów i zostawiając konkurencję daleko w tyle. Teraz wszystkie oczy zwrócone są na to, czy partia rządząca zdoła powtórzyć ten sukces.

O mandaty europosłów ubiegać się będą wszystkie główne siły polityczne w kraju - Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Polska 2050 Szymona Hołowni, Lewica oraz szereg mniejszych ugrupowań.

Pierwsze sondaże exit polls opublikowane zostaną tuż po zakończeniu głosowania, czyli około godziny 21:00 w dniu wyborów 9 czerwca. Natomiast oficjalne wyniki wyborcze Państwowa Komisja Wyborcza ogłosi prawdopodobnie kilka dni później.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
 2. Niemcy rozpoczynają innowacyjny eksperyment. Jak z Polską?
 3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
 4. Niska frekwencja w wyborach samorządowych. Szokująca przyczyna od ekspertki
 5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski

Jestem Amadeusz i od zawsze byłem miłośnikiem kina i telewizji. Na naszej stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od emocjonujących thrillerów po lekkie komedie, oraz seriali, które wciągają nasze życie na wiele godzin. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły