Tomasz Rakowski z PiS kandydatem na prezydenta Gdańska.

Tomasz Rakowski z PiS kandydatem na prezydenta Gdańska.
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda18.02.2024 | 5 min.

Tomasz Rakowski z PiS został ogłoszony kandydatem partii na prezydenta Gdańska. Jego kandydaturę poparli samorządowcy i parlamentarzyści podczas niedzielnego spotkania. Rakowski to doświadczony menedżer i przedsiębiorca, który od lat angażuje się w działalność PiS w Gdańsku. Jak podkreślono, potrafi on znajdować pozytywne rozwiązania i podejmować trudne decyzje. Wybór Rakowskiego to jednoznaczny sygnał, że PiS poważnie myśli o objęciu rządów w Gdańsku.

Tomasz Rakowski ma poparcie PiS

Tomasz Rakowski został oficjalnie ogłoszony kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. Jego kandydatura została zaprezentowana podczas niedzielnego spotkania działaczy partii. Rakowski może liczyć na pełne poparcie PiS w walce o fotel prezydenta Gdańska.

Jak podkreślono, Rakowski od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność PiS w Gdańsku i cieszy się zaufaniem wśród działaczy. Jego kandydatura to wyraz aspiracji partii do objęcia władzy w mieście i realizacji programu dla Gdańska.

Dlaczego Rakowski?

Wybór Rakowskiego nie jest przypadkowy. To doświadczony menedżer i przedsiębiorca, który potrafi podejmować trudne decyzje i znajdować pozytywne rozwiązania. Jego kompetencje merytoryczne i umiejętności interpersonalne mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów Gdańska.

Kandydatura ogłoszona przez Piotra Müllera

To właśnie były rzecznik rządu Piotr Müller, jako pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim, ogłosił kandydaturę Tomasza Rakowskiego. Pokazuje to, że decyzja o wystawieniu Rakowskiego zapadła na najwyższym szczeblu partii.

Müller podkreślił kompetencje i doświadczenie Rakowskiego, które predysponują go do sprawowania urzędu prezydenta Gdańska. Zapowiedział też pełne wsparcie ze strony PiS w kampanii wyborczej.

Szansa na zdobycie prezydentury

Fakt, że to polityk rangi Piotra Müllera ogłasza kandydaturę Rakowskiego, świadczy o powadze, z jaką PiS podchodzi do wyborów prezydenckich w Gdańsku. Rakowski ma realne szanse na zwycięstwo przy wsparciu machiny wyborczej partii rządzącej.

Czytaj więcej: TVP rozważa okupację i przykuwanie do kaloryferów.

Poparcie samorządowców dla Tomasza Rakowskiego

Podczas spotkania, na którym Piotr Müller przedstawił kandydaturę Tomasza Rakowskiego, obecni byli także samorządowcy i parlamentarzyści z regionu. Wyrazili oni swoje poparcie dla Rakowskiego jako kandydata PiS na prezydenta Gdańska.

Udzielamy Tomaszowi Rakowskiemu poparcia jako doświadczonemu menedżerowi i działaczowi, który wiele dobrego może zdziałać dla Gdańska - powiedział jeden z obecnych samorządowców.

Deklaracje poparcia ze strony lokalnych polityków są ważnym sygnałem, że Rakowski cieszy się autorytetem i zaufaniem środowiska. Może to pomóc w budowaniu szerokiego porozumienia ponad podziałami politycznymi w kampanii i po ewentualnym zwycięstwie.

Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska

Tomasz Rakowski z PiS kandydatem na prezydenta Gdańska.

Fakt, że PiS zdecydowało się wystawić własnego kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, świadczy o wysokich ambicjach partii w tym mieście. Po raz pierwszy od lat bezpośrednio zaangażowali swojego człowieka w walce o najważniejszy urząd w mieście.

Dotychczas PiS unikało otwartej rywalizacji z popularnym prezydentem Pawłem Adamowiczem i nie wystawiało przeciwko niemu własnego kandydata. Po tragicznej śmierci Adamowicza sytuacja uległa zmianie i pojawiła się szansa dla Prawa i Sprawiedliwości na zdobycie władzy w Gdańsku.

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska Tomasz Rakowski
Rok wyborów 2023
Główne hasła wyborcze Kompetencja i rozwój

Informatyk i menedżer ubiega się o fotel prezydenta

Tomasz Rakowski to informatyk i menedżer z wykształcenia. Swoją karierę zawodową związał głównie z sektorem nowoczesnych technologii, gdzie zdobył cenne doświadczenie w zarządzaniu i prowadzeniu projektów biznesowych.

  • Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej
  • Ponad 10 lat doświadczenia w branży IT i nowych technologii

Teraz ubiega się o najważniejszy urząd w mieście, bazując m.in. na kompetencjach zdobytych podczas kariery zawodowej. Jego wizją jest Gdańsk jako nowoczesne, inteligentne miasto oparte na innowacyjnej gospodarce.

Nowoczesność i rozwój

Kandydatura menedżera z branży IT to sygnał, że PiS chce oprzeć rozwój Gdańska na nowoczesności i innowacyjności. Rakowski z pewnością będzie miał ciekawe pomysły w tym obszarze.

Rakowski działa w PiS od wielu lat

Tomasz Rakowski jest związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat. Od połowy lat 90. aktywnie angażuje się w działalność partii w Gdańsku - najpierw jako szeregowy działacz, z czasem obejmując coraz ważniejsze funkcje.

Jest dobrze zorientowany w partyjnej polityce i cieszy się autorytetem wśród działaczy PiS z regionu. Stąd decyzja o jego kandydaturze na prezydenta Gdańska jako polityka rozpoznawalnego i cenionego w strukturach partii.

Dzięki wieloletniemu stażowi Rakowski doskonale zna realia funkcjonowania ugrupowania i będzie w stanie skutecznie współpracować z jego przedstawicielami po ewentualnym zwycięstwie w wyborach.

Podsumowanie

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że Tomasz Rakowski będzie kandydatem partii na prezydenta Gdańska. Jest to doświadczony menedżer i lokalny działacz PiS, który ma kompetencje, by dobrze zarządzać miastem. Jego kandydaturę poparli politycy z regionu. Rakowski od lat angażuje się w życie polityczne Gdańska i wie, jak rozwiązywać trudne problemy oraz znajdować pozytywne rozwiązania.

Wybór Rakowskiego to jasny sygnał, że PiS poważnie myśli o przejęciu władzy w Gdańsku. Jeśli wygra wybory, będzie miał poparcie partii w realizacji swojego programu dla miasta. To dla Gdańska szansa na nowoczesny rozwój pod rządami kompetentnego menedżera.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Humanitarny i etyczny pushback - mit czy rzeczywistość?
  3. Umeblował wyobraźnię pokoleń. Prawnik Lesmian, poeta Brzechwa prywatnie bał się dzieci.
  4. Papież lepszy od polskiej wódki. Tak witali Jana Pawła II.
  5. Skuteczna konstrukcja naziemna pod panele fotowoltaiczne | Zbuduj własną elektrownię
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda

Jestem kinowym detektywem w labiryncie fabuł. Seriale to emocjonalne treningi, sport to mój rytm. Zwierzęta – towarzysze w ciszy, edukacja to moje źródło mocy, rozumianej jako film życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły