Tomasz Rakowski z PiS kandydatem na prezydenta Gdańska.

Tomasz Rakowski z PiS kandydatem na prezydenta Gdańska.
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda18.02.2024 | 5 min.

Tomasz Rakowski z PiS został ogłoszony kandydatem partii na prezydenta Gdańska. Jego kandydaturę poparli samorządowcy i parlamentarzyści podczas niedzielnego spotkania. Rakowski to doświadczony menedżer i przedsiębiorca, który od lat angażuje się w działalność PiS w Gdańsku. Jak podkreślono, potrafi on znajdować pozytywne rozwiązania i podejmować trudne decyzje. Wybór Rakowskiego to jednoznaczny sygnał, że PiS poważnie myśli o objęciu rządów w Gdańsku.

Tomasz Rakowski ma poparcie PiS

Tomasz Rakowski został oficjalnie ogłoszony kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska. Jego kandydatura została zaprezentowana podczas niedzielnego spotkania działaczy partii. Rakowski może liczyć na pełne poparcie PiS w walce o fotel prezydenta Gdańska.

Jak podkreślono, Rakowski od wielu lat aktywnie angażuje się w działalność PiS w Gdańsku i cieszy się zaufaniem wśród działaczy. Jego kandydatura to wyraz aspiracji partii do objęcia władzy w mieście i realizacji programu dla Gdańska.

Dlaczego Rakowski?

Wybór Rakowskiego nie jest przypadkowy. To doświadczony menedżer i przedsiębiorca, który potrafi podejmować trudne decyzje i znajdować pozytywne rozwiązania. Jego kompetencje merytoryczne i umiejętności interpersonalne mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów Gdańska.

Kandydatura ogłoszona przez Piotra Müllera

To właśnie były rzecznik rządu Piotr Müller, jako pełnomocnik PiS w okręgu gdańskim, ogłosił kandydaturę Tomasza Rakowskiego. Pokazuje to, że decyzja o wystawieniu Rakowskiego zapadła na najwyższym szczeblu partii.

Müller podkreślił kompetencje i doświadczenie Rakowskiego, które predysponują go do sprawowania urzędu prezydenta Gdańska. Zapowiedział też pełne wsparcie ze strony PiS w kampanii wyborczej.

Szansa na zdobycie prezydentury

Fakt, że to polityk rangi Piotra Müllera ogłasza kandydaturę Rakowskiego, świadczy o powadze, z jaką PiS podchodzi do wyborów prezydenckich w Gdańsku. Rakowski ma realne szanse na zwycięstwo przy wsparciu machiny wyborczej partii rządzącej.

Czytaj więcej: TVP rozważa okupację i przykuwanie do kaloryferów.

Poparcie samorządowców dla Tomasza Rakowskiego

Podczas spotkania, na którym Piotr Müller przedstawił kandydaturę Tomasza Rakowskiego, obecni byli także samorządowcy i parlamentarzyści z regionu. Wyrazili oni swoje poparcie dla Rakowskiego jako kandydata PiS na prezydenta Gdańska.

Udzielamy Tomaszowi Rakowskiemu poparcia jako doświadczonemu menedżerowi i działaczowi, który wiele dobrego może zdziałać dla Gdańska - powiedział jeden z obecnych samorządowców.

Deklaracje poparcia ze strony lokalnych polityków są ważnym sygnałem, że Rakowski cieszy się autorytetem i zaufaniem środowiska. Może to pomóc w budowaniu szerokiego porozumienia ponad podziałami politycznymi w kampanii i po ewentualnym zwycięstwie.

Tomasz Rakowski kandydatem PiS na prezydenta Gdańska

Tomasz Rakowski z PiS kandydatem na prezydenta Gdańska.

Fakt, że PiS zdecydowało się wystawić własnego kandydata w wyborach na prezydenta Gdańska, świadczy o wysokich ambicjach partii w tym mieście. Po raz pierwszy od lat bezpośrednio zaangażowali swojego człowieka w walce o najważniejszy urząd w mieście.

Dotychczas PiS unikało otwartej rywalizacji z popularnym prezydentem Pawłem Adamowiczem i nie wystawiało przeciwko niemu własnego kandydata. Po tragicznej śmierci Adamowicza sytuacja uległa zmianie i pojawiła się szansa dla Prawa i Sprawiedliwości na zdobycie władzy w Gdańsku.

Kandydat PiS na prezydenta Gdańska Tomasz Rakowski
Rok wyborów 2023
Główne hasła wyborcze Kompetencja i rozwój

Informatyk i menedżer ubiega się o fotel prezydenta

Tomasz Rakowski to informatyk i menedżer z wykształcenia. Swoją karierę zawodową związał głównie z sektorem nowoczesnych technologii, gdzie zdobył cenne doświadczenie w zarządzaniu i prowadzeniu projektów biznesowych.

  • Absolwent informatyki na Politechnice Gdańskiej
  • Ponad 10 lat doświadczenia w branży IT i nowych technologii

Teraz ubiega się o najważniejszy urząd w mieście, bazując m.in. na kompetencjach zdobytych podczas kariery zawodowej. Jego wizją jest Gdańsk jako nowoczesne, inteligentne miasto oparte na innowacyjnej gospodarce.

Nowoczesność i rozwój

Kandydatura menedżera z branży IT to sygnał, że PiS chce oprzeć rozwój Gdańska na nowoczesności i innowacyjności. Rakowski z pewnością będzie miał ciekawe pomysły w tym obszarze.

Rakowski działa w PiS od wielu lat

Tomasz Rakowski jest związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości od wielu lat. Od połowy lat 90. aktywnie angażuje się w działalność partii w Gdańsku - najpierw jako szeregowy działacz, z czasem obejmując coraz ważniejsze funkcje.

Jest dobrze zorientowany w partyjnej polityce i cieszy się autorytetem wśród działaczy PiS z regionu. Stąd decyzja o jego kandydaturze na prezydenta Gdańska jako polityka rozpoznawalnego i cenionego w strukturach partii.

Dzięki wieloletniemu stażowi Rakowski doskonale zna realia funkcjonowania ugrupowania i będzie w stanie skutecznie współpracować z jego przedstawicielami po ewentualnym zwycięstwie w wyborach.

Podsumowanie

Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło, że Tomasz Rakowski będzie kandydatem partii na prezydenta Gdańska. Jest to doświadczony menedżer i lokalny działacz PiS, który ma kompetencje, by dobrze zarządzać miastem. Jego kandydaturę poparli politycy z regionu. Rakowski od lat angażuje się w życie polityczne Gdańska i wie, jak rozwiązywać trudne problemy oraz znajdować pozytywne rozwiązania.

Wybór Rakowskiego to jasny sygnał, że PiS poważnie myśli o przejęciu władzy w Gdańsku. Jeśli wygra wybory, będzie miał poparcie partii w realizacji swojego programu dla miasta. To dla Gdańska szansa na nowoczesny rozwój pod rządami kompetentnego menedżera.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Niemcy rozpoczynają innowacyjny eksperyment. Jak z Polską?
  3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
  4. Mariusz Kamiński w nowej roli? Szokujące doniesienia o liderze PiS
  5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda

Jestem kinowym detektywem w labiryncie fabuł. Seriale to emocjonalne treningi, sport to mój rytm. Zwierzęta – towarzysze w ciszy, edukacja to moje źródło mocy, rozumianej jako film życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły