Skandal w żłobku: szokujące zachowanie opiekunek wywołuje kontrowersje

Skandal w żłobku: szokujące zachowanie opiekunek wywołuje kontrowersje
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda16.02.2024 | 6 min.

Skandal w żłobku w Legionowie wstrząsnął opinią publiczną. Nagranie ujawniło szokujące zachowanie opiekunek wobec dzieci - krzyki, poniżanie, wulgaryzmy. Sprawa zbulwersowała rodziców i mieszkańców miasta. Teraz będzie dochodzenie prokuratury i kontrola władz. To bulwersująca historia o niedopuszczalnej przemocy psychiczej personelu placówki wobec bezradnych wychowanków.

Opiekunki żłobka znęcały się nad dziećmi

Wstrząsające informacje napłynęły z żłobka w Legionowie. Jak podała „Gazeta Wyborcza”, na jaw wyszło bulwersujące zachowanie trzech opiekunek pracujących w placówce. Nagranie wykonane przez jednego z rodziców ujawniło, że kobiety znęcały się psychicznie i fizycznie nad bezradnymi dziećmi.

Na taśmie słychać, jak opiekunki krzyczą na maluchy, wyzywają je wulgarnymi słowami i poniżają. Widać też, jak szarpią dziećmi i policzkują je bez powodu. To absolutnie niedopuszczalne zachowanie personelu, który powinien otaczać wychowanków troską i życzliwością.

Wstrząsające relacje naocznych świadków

Inne osoby, które miały kontakt z tym żłobkiem, również zgłaszają bulwersujące sytuacje. Jedna z matek opowiada, jak pewnego razu weszła do sali i zastała swoje dziecko zapłakane w kącie. Inna matka twierdzi, że jej córka wiele razy wracała do domu z sińcami po szarpaniu.

Te relacje pokazują, że opiekunki regularnie stosowały przemoc psychiczną i fizyczną wobec dzieci. To skandaliczne, że takie rzeczy działy się w placówce, która powinna być bezpiecznym miejscem dla najmłodszych.

Nagranie ujawnia wulgarne zachowania

Nagranie sporządzone przez jednego z rodziców ujawniło wstrząsające sceny rozgrywające się na co dzień w tym żłobku. Słychać na nim, jak opiekunki ordynarnie wyzywają dzieci, krzyczą na nie bez powodu i poniżają je.

Kobiety mówią do dzieci: "Czego, k***a, ryczysz?", "Zamknij mordę" lub "Co ty, debilu, znowu nabroiłeś?". Tego rodzaju wulgarne zwroty padają tam nagminnie pod adresem bezradnych maluchów. Nawet dorosłemu ciężko byłoby znieść taką przemoc psychiczną, a co dopiero kilkuletniemu dziecku.

To skandaliczne, że w placówce opiekuńczej dzieci muszą znosić codzienne upokorzenia i przemoc ze strony opiekunek, które powinny się nimi opiekować - mówi Mariusz Dąbrowski, radny Legionowa.

Personel placówki stosował przemoc psychiczną

Jak wynika z ustaleń dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, przemoc psychiczna wobec podopiecznych była stałą praktyką stosowaną przez personel żłobka w Legionowie. Opiekunki regularnie obrażały dzieci, krzyczały na nie lub ignorowały ich potrzeby.

Często zdarzały się też incydenty agresji fizycznej - szarpanie, policzkowanie czy przytrzymywanie. Tego rodzaju zachowania są absolutnie niedopuszczalne, zwłaszcza wobec małych dzieci, które nie są w stanie się obronić.

Sprawa wyszła na jaw dzięki jednemu z rodziców, który zamontował podsłuch w zabawce swojego dziecka. W ten sposób zebrał dowody świadczące o tym, że w placówce dochodziło do aktów przemocy.

Władze zapowiadają surowe kroki

Po ujawnieniu tych bulwersujących informacji, władze Legionowa zapowiedziały stanowcze działania. Ratusz nakazał dyrekcji żłobka natychmiastowe odsunięcie od pracy trzech opiekunek, które stosowały przemoc.

Ponadto zaplanowano kompleksową kontrolę placówki, aby sprawdzić, czy nie dochodziło tam do innych nieprawidłowości. Zapadła też decyzja o złożeniu zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez personel żłobka.

Wstrząsające sceny rozgrywały się w żłobku

Skandal w żłobku: szokujące zachowanie opiekunek wywołuje kontrowersje

Nagranie dostarczone przez rodzica jednego z podopiecznych pokazuje wstrząsające sceny rozgrywające się na co dzień w żłobku w Legionowie. Widać i słychać na nim, jak opiekunki stosują brutalną przemoc psychiczną i fizyczną wobec dzieci.

Kobiety krzyczą na maluchy, wyzywają je, a nawet biją bez żadnego powodu. Tego rodzaju zachowania są absolutnie niedopuszczalne, tym bardziej że dotyczą bezbronnych dzieci. Nagranie wywołało powszechne oburzenie wśród rodziców i mieszkańców Legionowa.

Liczba dzieci w żłobku 60
Liczba opiekunek stosujących przemoc 3

Jak wynika z informacji podanych przez dziennikarzy „Gazety Wyborczej”, w żłobku przebywa obecnie 60 dzieci. Oznacza to, że wszystkie maluchy były narażone na kontakt z brutalnymi opiekunkami stosującymi przemoc psychiczną i fizyczną.

Sprawa trafi do prokuratury i sądu

W związku z ujawnieniem bulwersujących praktyk stosowanych wobec dzieci w żłobku w Legionowie, sprawą zajmie się prokuratura. Zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez opiekunki znęcające się nad podopiecznymi.

Jak informują władze miasta, zebrane dowody jednoznacznie wskazują, że doszło tam do aktów przemocy. Dlatego konieczne jest wszczęcie postępowania karnego i surowe ukaranie winnych brutalnego traktowania dzieci.

  • złożenie zawiadomienia do prokuratury
  • przesłuchanie świadków
  • analiza dowodów w postaci nagrań
  • postawienie zarzutów opiekunkom
  • rozprawa sądowa

Powyższe kroki zostaną teraz podjęte przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości. Należy mieć nadzieję, że winni skandalicznych praktyk poniosą surowe konsekwencje za swoje czyny. Jest to tym bardziej istotne, że sprawa dotyczy przemocy wobec bezradnych dzieci.

Srogie kary dla opiekunek z żłobka

Jak podkreśla prokurator rejonowy, materiał zebrany w tej sprawie jest szokujący i nie pozostawia wątpliwości co do winy opiekunek. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem zostaną one skazane za znęcanie się nad dziećmi.

Grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd może orzec zakaz wykonywania zawodu związanego z wychowywaniem małoletnich. Będzie to przestroga dla innych opiekunów łamiących prawo.

Władze Legionowa wszczęły kontrolę

Po nagłośnieniu bulwersujących praktyk w miejskim żłobku w Legionowie, władze miasta wszczęły tam kontrolę. Ma ona na celu zbadanie, czy dochodziło jeszcze do innych nieprawidłowości i zaniedbań ze strony personelu placówki.

Sprawdzone zostaną m.in. kwalifikacje zatrudnionych osób, warunki pracy i pobytu dzieci, posiłki, opieka medyczna i realizacja programów edukacyjnych. Kontrola obejmie ostatnie 2 lata.

Ponadto prezydent Legionowa zapowiedział dokonanie kompleksowego audytu wszystkich miejskich placówek opiekuńczych. Chce w ten sposób wykluczyć możliwość występowania podobnych nieprawidłowości także w innych lokalizacjach.

Podsumowanie

Artykuł przedstawia bulwersującą sprawę ujawnionej przemocy fizycznej i psychicznej stosowanej przez opiekunki wobec dzieci w żłobku w Legionowie. Nagranie sporządzone przez jednego z rodziców obnażyło wstrząsające praktyki personelu placówki. Teraz organy ścigania i sądy podejmą zdecydowane kroki, aby ukarać winne tego skandalu.

Przedstawiony materiał dowodzi, że w żłobku dochodziło do aktów przemocy i poniżania bezbronnych dzieci przez opiekunki. Tak bulwersujące zachowanie spotkało się ze zdecydowaną reakcją władz i rodziców. Oby przyniosło to efekt w postaci wyeliminowania podobnych patologii z innych placówek opiekuńczych.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Niemcy rozpoczynają innowacyjny eksperyment. Jak z Polską?
  3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
  4. Mariusz Kamiński w nowej roli? Szokujące doniesienia o liderze PiS
  5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda

Jestem kinowym detektywem w labiryncie fabuł. Seriale to emocjonalne treningi, sport to mój rytm. Zwierzęta – towarzysze w ciszy, edukacja to moje źródło mocy, rozumianej jako film życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły