Tragiczny incydent w Gdańsku. Strażacy odkryli ciała dwójki dzieci.

Tragiczny incydent w Gdańsku. Strażacy odkryli ciała dwójki dzieci.
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski21.02.2024 | 5 min.

W Gdańsku doszło do tragicznego pożaru domu jednorodzinnego, w wyniku którego śmierć poniosły dwoje dzieci. Podczas akcji gaśniczej strażacy dokonali makabrycznego odkrycia - wśród zgliszczy znaleziono ciała rodzeństwa. Pożar domu jednorodzinnego wybuchł w piątek i objął cały budynek. Strażacy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, podjęli desperacką walkę z żywiołem.

Pożar domu w Gdańsku, zginęły dzieci

W piątek około godziny 18 w jednorodzinnym domu przy ulicy Kwiatowej w Gdańsku wybuchł groźny pożar. W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej, które desperacko walczyły z żywiołem.

Niestety, mimo wysiłków strażaków, ogień strawił cały budynek domu jednorodzinnego. W pewnym momencie akcji ratowniczej, strażacy dokonali przerażającego odkrycia. Wśród zgliszczy znaleziono zwęglone ciała dwojga dzieci - 8-letniej dziewczynki i 10-letniego chłopca.

Przyczyny tragedii

Śledczy ustalili, że pożar domu jednorodzinnego najprawdopodobniej został spowodowany zwarcie instalacji elektrycznej. Ogień bardzo szybko rozprzestrzenił się po całym budynku wykonanym z drewna i starych materiałów budowlanych.

W momencie wybuchu pożaru, w domu przebywała matka z dwojgiem dzieci. Kobieta próbowała ratować pociechy, niestety bezskutecznie. Stała się również jedną z poszkodowanych osób z poparzeniami drugiego stopnia.

Strażacy odkryli ciała dwojga dzieci

Akcja gaśnicza była niezwykle trudna ze względu na rozmiary pożaru oraz drewnianą konstrukcję budynku. Ogień błyskawicznie ogarnął cały dom. Choć strażacy działali bardzo sprawnie, to ogień okazał się silniejszy.

W pewnym momencie strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Wśród zwęglonych resztek konstrukcji domu znaleźli ciała dwojga dzieci. Niestety 8-letnia dziewczynka i 10-letni chłopiec ponieśli śmierć w pożarze.

Liczba ofiar śmiertelnych 2 (dwoje dzieci)
Liczba osób rannych 1 (matka dzieci)

Czytaj więcej: Wielka ściema w sprawie CPK. Posłanka zauważyła uwagi Laski

Tragiczny wypadek podczas pożaru

Pożar domu jednorodzinnego przy ulicy Kwiatowej w Gdańsku był niezwykle tragiczny w skutkach. W wyniku tego zdarzenia zginęło dwoje małych dzieci, a ich matka doznała poważnych obrażeń.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w starym, drewnianym budynku. Błyskawicznie rozprzestrzeniający się ogień uniemożliwił skuteczną ewakuację domowników.

Mieszkańcy Gdańska są wstrząśnięci tym zdarzeniem. Wielu z nich składa kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie zmarłych w tak tragicznych okolicznościach dzieci.

Dalsze losy poszkodowanej matki

Jedyną ocalałą z pożaru osobą jest matka zmarłych dzieci. Kobieta trafiła do szpitala z rozległymi poparzeniami drugiego stopnia. Ze względu na stan psychiczny poszkodowanej, lekarze podjęli decyzję o wprowadzeniu śpiączki farmakologicznej.

Stan zdrowia matki stale się poprawia. Gdy tylko pozwoli na to jej stan psychiczny, zostanie przesłuchana przez śledczych w sprawie dokładnych okoliczności tej tragedii.

Śledztwo w sprawie przyczyn pożaru domu

Tragiczny incydent w Gdańsku. Strażacy odkryli ciała dwójki dzieci.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyczyn i okoliczności pożaru domu jednorodzinnego w Gdańsku, w wyniku którego zginęły dwie osoby. Na miejscu zdarzenia pracowali biegli z zakresu pożarnictwa.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w starym, drewnianym budynku. Prokuratorskie śledztwo ma jednak wyjaśnić wszystkie okoliczności tej tragedii.

Organy ścigania będą wyjaśniać m.in. czy budynek posiadał odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe i instalację alarmową. Ważne będzie również ustalenie, czy dopełniono wszystkich norm bezpieczeństwa podczas użytkowania tej nieruchomości.

Akcja gaśnicza strażaków w Gdańsku

Akcja gaśnicza z udziałem kilkunastu zastępów straży pożarnej była niezwykle trudna. Drewniana konstrukcja spowodowała, że ogień rozprzestrzeniał się błyskawicznie i po kilkunastu minutach objął cały budynek.

Strażacy działali bardzo profesjonalnie, jednak w tym przypadku ogień okazał się silniejszy. Nie udało się uratować dzieci, które zostały uwięzione w płomieniach na piętrze budynku.

To była naprawdę trudna akcja gaśnicza. Ten pożar rozwinął się w zatrważającym tempie. Pomimo naszych wysiłków, nie udało się uratować dwójki dzieci - powiedział rzecznik prasowy komendanta gdańskiej straży pożarnej.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych i poszukiwawczych w zgliszczach domu. Wówczas dokonano odnalezienia zwęglonych ciał rodzeństwa, które zginęło w tym tragicznym pożarze.

Ofiary śmiertelne pożaru w Gdańsku

W wyniku pożaru domu jednorodzinnego w Gdańsku, śmierć poniosły dwie osoby - dwoje dzieci w wieku 8 i 10 lat. Nie udało im się wydostać z płonącego budynku.

  • 8-letnia dziewczynka
  • 10-letni chłopiec

Jedyną ocalałą osobą jest ich matka, która trafiła do szpitala. Kobieta doznała poważnych obrażeń zewnętrznych oraz głębokiej traumy psychicznej.

Mieszkańcy Gdańska są wstrząśnięci informacją o śmierci dwojga dzieci w tak tragicznych okolicznościach. W mediach społecznościowych pojawia się wiele wpisów ze słowami wsparcia oraz zbiórkami pomocy dla matki zmarłych w pożarze rodzeństwa.

Podsumowanie

W piątek w Gdańsku doszło do tragicznego w skutkach pożaru domu jednorodzinnego. Mimo szybkiej reakcji strażaków i rozległej akcji gaśniczej, ogień strawił cały budynek. Najtragiczniejszy był jednak fakt odnalezienia wśród zgliszczy ciał dwójki dzieci, które zginęły w pożarze. Całe zdarzenie wstrząsnęło lokalną społecznością.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, pożar domu jednorodzinnego spowodowało zwarcie instalacji elektrycznej. Śledztwo ma jednak wyjaśnić wszelkie okoliczności tej tragedii. Jedyną ocalałą osobą jest matka dzieci, która trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Międzynarodowy Dzień Pizzy: 50 różnych smaków w Łodzi
  3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
  4. Mariusz Kamiński w nowej roli? Szokujące doniesienia o liderze PiS
  5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski

Jestem Amadeusz i od zawsze byłem miłośnikiem kina i telewizji. Na naszej stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od emocjonujących thrillerów po lekkie komedie, oraz seriali, które wciągają nasze życie na wiele godzin. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły