Tragedia na granicy: śmiertelne zderzenie busa z ciężarówką.

Tragedia na granicy: śmiertelne zderzenie busa z ciężarówką.
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska21.12.2023 | 5 min.

Śmiertelny wypadek na DK17 wstrząsnął lokalną społecznością. 30-letni mężczyzna zginął w zderzeniu busa pasażerskiego z ciężarówką oczekującą w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą. Całkowite zablokowanie drogi krajowej nr 17 w miejscowości Bełżec spowodowało ogromne utrudnienia w ruchu. Według służb drogowych przywrócenie przejezdności zajmie minimum 3 godziny. Miejscowe władze apelują o ominięcie tego odcinka trasy i wybranie alternatywnej drogi.

Śmiertelny wypadek na DK17

W czwartek 21 grudnia doszło do tragicznego wypadku na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Bełżec (woj. lubelskie). Około godziny 8 rano bus pasażerski zderzył się z ciężarówką stojącą w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą. W wyniku zderzenia śmierć poniósł 30-letni mężczyzna. Był jedyną ofiarą tego tragicznego zdarzenia.

Jak podają świadkowie, kierowca busa najprawdopodobniej nie zachował należytej ostrożności i wjechał w tył ciężarówki. Siła uderzenia była na tyle duża, że autobus został poważnie uszkodzony. Mężczyzna siedzący z przodu zginął na miejscu.

Całkowite zablokowanie DK17

W wyniku wypadku droga krajowa nr 17 została całkowicie zablokowana na odcinku Bełżec - przejście graniczne z Ukrainą. Utworzyły się ogromne korki po obu stronach miejsca kolizji. Straż graniczna, służby drogowe oraz policja pracują na miejscu wypadku.

Jak poinformował rzecznik lubelskiej drogówki, przywrócenie przejezdności drogi zajmie minimum 3 godziny. Kierowcy próbujący przekroczyć granicę z Ukrainą muszą uzbroić się w cierpliwość lub wybrać alternatywną trasę przejazdu.

Ofiarą 30-letni mężczyzna

Jedyną ofiarą śmiertelną czwartkowego wypadku był 30-letni mężczyzna podróżujący busem rejsowym. Niestety mimo reanimacji nie udało się go uratować. Lekarz pogotowia stwierdził zgon na miejscu zdarzenia.

Feralny bus jechał z Warszawy na Ukrainę. Na pokładzie, oprócz kierowcy i 30-latka, znajdowało się jeszcze 7 pasażerów. Trzy osoby trafiły do szpitala - ich obrażenia nie zagrażają jednak życiu.

Pozostali pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń

Siła uderzenia skupiła się na przedniej części busa, gdzie zginął 30-letni mężczyzna. Kierowca autobusu, a także pozostali pasażerowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Trzy osoby trafiły jednak na obserwację do szpitala.

Lekarze zapewniają, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznali głównie otarcia naskórka i lekkich obrażeń powierzchownych. Po badaniach zostaną zwolnieni do domów.

Czytaj więcej: TVP rozważa okupację i przykuwanie do kaloryferów.

Utrudnienia potrwają minimum 3 godziny

Utrudnienia na DK17, po czwartkowym wypadku busa, mogą potrwać nawet 3-4 godziny - przestrzega rzecznik lubelskiej policji.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierowca busa najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i nie zachował należytej ostrożności. Wjechał w tył ciężarówki na środku jezdni i spowodował karambol.

Teraz trwają intensywne prace, mające na celu udrożnienie drogi krajowej nr 17 na odcinku Bełżec - przejście graniczne do Ukrainy. Niestety potrwa to kilka dobrych godzin.

Objazdy i korki utrudniają życie kierowcom

Kierowcy próbujący przekroczyć granicę polsko-ukraińską muszą bardzo uzbroić się w cierpliwość. Powstają ogromne korki i objazdy, a czas oczekiwania na odprawę celną jeszcze się wydłużył.

Funkcjonariusze apelują, by - jeśli to możliwe - wybrać alternatywną trasę przejazdu. Sytuacja na DK17 powinna unormować się najwcześniej za 3-4 godziny.

Przejście graniczne z Ukrainą zamknięte

Tragedia na granicy: śmiertelne zderzenie busa z ciężarówką.

W związku z blokadą ruchu na DK17, przejście graniczne z Ukrainą w Bełżcu zostało tymczasowo zamknięte. Oznacza to wstrzymanie ruchu granicznego w obu kierunkach - zarówno wjazd, jak i wyjazd z Polski.

Kierowcy ciężarówek, którzy utknęli w kilkukilometrowym korku przed przejściem, nie kryją frustracji. Niektórzy z nich czekają już ponad 6-7 godzin. Ich straty finansowe rosną z minuty na minutę.

Liczba poszkodowanych osób 4
Liczba ofiar śmiertelnych 1
Orientacyjny czas blokady DK17 3-4 godziny

Podsumowanie tragicznego wypadku

Czwartkowy wypadek na DK17 kosztował życie 30-letniego mężczyzny i sparaliżował ruch w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą. Całkowite zablokowanie drogi potrwa kilka godzin. Objazdy i korki sprawiają problemy kierowcom.

Miejmy nadzieję, że wkrótce sytuacja się unormuje i ruch zostanie przywrócony. A rodzinie i bliskim ofiary składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Podsumowanie

PrzedstawiłemPaństwu artykuł na temat tragicznego wypadku, do którego doszło 21 grudnia na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Bełżec. O godzinie 8 rano bus pasażerski zderzył się z ciężarówką stojącą w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą. W wyniku kolizji zginął 30-letni mężczyzna jadący busem.

Opisałem okoliczności wypadku, który doprowadził do całkowitego zablokowania DK17 na kilka godzin. Przedstawiłem informacje o ofierze śmiertelnej, a także o innych poszkodowanych osobach. Ponadto omówiłem problemy i utrudnienia, z jakimi borykają się kierowcy próbujący przekroczyć granicę polsko-ukraińską.

Mam nadzieję, że artykuł pozwolił Państwu lepiej zrozumieć przebieg i konsekwencje tego tragicznego zdarzenia. Przedstawiłem fakty w przystępny, ale rzeczowy sposób. Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub uwagi - zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Na koniec pragnę jeszcze raz wyrazić współczucie dla rodziny i bliskich ofiary śmiertelnej. Życzę również szybkiego powrotu do zdrowia pozostałym poszkodowanym osobom.

5 Podobnych Artykułów:

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Humanitarny i etyczny pushback - mit czy rzeczywistość?
  3. Umeblował wyobraźnię pokoleń. Prawnik Lesmian, poeta Brzechwa prywatnie bał się dzieci.
  4. Donald Tusk nie spotka się premier Estonii z powodu COVID-19
  5. Jaka moc paneli fotowoltaicznych optymalnie na dom jednorodzinny? Przykłady i kalkulator
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Jako filmowa podróżniczka snuję się przez fabularne krainy, dzieląc spostrzeżenia. Seriale tkwią we mnie jak emocje w kadrze. Sport to energia, którą wpleciono w mój kod. Zwierzęta to moje duchowe lustra, a edukacja – klucz do odkryć.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły