Kontrowersyjne pożegnanie arcybiskupa Jędraszewskiego w Krakowie. Jego reakcja cię zaskoczy

Kontrowersyjne pożegnanie arcybiskupa Jędraszewskiego w Krakowie. Jego reakcja cię zaskoczy
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda30.04.2024 | 4 min.

Arcybiskup Marek Jędraszewski z Krakowa zbliża się do przejścia na emeryturę, ale zanim to nastąpi, otrzymał bardzo kontrowersyjne "pożegnanie" od swoich podwładnych. Chodzi o złośliwy psalm, który bardzo szybko obiegł sieć i został odsłuchany przez dziesiątki tysięcy internautów. Reakcja samego duchownego na ten nietypowy "żart" może cię zaskoczyć - już niebawem się o tym przekonasz.

Wierszowana złośliwość wobec metropolity krakowskiego

Arcybiskup Marek Jędraszewski z Krakowa zbliża się do przejścia na emeryturę, ale zanim to nastąpi, otrzymał bardzo kontrowersyjne "pożegnanie". Okazuje się, że ktoś stworzył złośliwy psalm, który w nieprzychylny sposób wyśmiewa hierarchę Kościoła katolickiego. Nietypowy "żart" bardzo szybko obiegł internet i trafił do dziesiątków tysięcy internautów.

Treść utworu wskazuje na to, że potencjalnymi autorami mogli być duchowni podwładni arcybiskupa. W wierszowanych zwrotkach nie szczędzono uszczypliwych komentarzy pod adresem metropolity krakowskiego. Całość stanowi bardzo niekonwencjonalne i mocno kontrowersyjne "pożegnanie" hierarchy przed zakończeniem przez niego posługi.

Nie od dziś wiadomo, że Jędraszewski budził w Krakowie spore kontrowersje swoimi poglądami i wypowiedziami. Tym razem to jednak on został obiektem uszczypliwej krytyki, co dla wielu obserwatorów jest bardzo zaskakującym obrotem spraw. Reakcja samego arcybiskupa na ten niekonwencjonalny protest może niektórych zaskoczyć.

 • Psalm mógł zostać napisany przez księży związanych z arcybiskupem
 • W wierszowanych zwrotkach nie brakuje złośliwych komentarzy
 • Nietypowe "pożegnanie" arcybiskupa przed przejściem na emeryturę

Podwładni duchownego potencjalnymi autorami utworu?

Choć początkowo mogłoby się wydawać, że złośliwy psalm to robota osób spoza Kościoła, to wiele wskazuje na to, iż za jego powstaniem mogą stać księża podwładni arcybiskupa Jędraszewskiego. Takie podejrzenia nasuwają się na podstawie niektórych wątków poruszonych w wierszowanych zwrotkach.

Zdradza je przede wszystkim bardzo dobra znajomość realiów życia metropolity krakowskiego. Szczegóły i konkrety, które są w utworze opisane, mogły wyjść jedynie od osób będących bardzo blisko arcybiskupa na co dzień. Co istotne, psalm zdradza też doskonałą orientację w niektórych niepochlebnych ocenach postaci Jędraszewskiego.

Fakt, że za niekonwencjonalnym "żartem" mogą stać tak naprawdę księża z najbliższego otoczenia hierarchy Kościoła katolickiego, sprawia, że ten przypadek nabiera wyjątkowego wydźwięku. Ciekawą kwestią pozostaje też, czy biskupi autorzy zostali zainspirowany przez protesty wobec Jędraszewskiego, które od lat są obecne w Krakowie.

 • Psalm wskazuje na dobrą znajomość życia metropolity krakowskiego
 • Księża blisko arcybiskupa mieli orientację w krytykowanych aspektach
 • Autorzy mogli zaczerpnąć inspirację z krakowskich protestów?

Czytaj więcej: Wąsik i Kamiński w bójce! Prof. Matczak zaskoczony.

Pożegnalny "żart" trafia do setek tysięcy internautów

Zdjęcie Kontrowersyjne pożegnanie arcybiskupa Jędraszewskiego w Krakowie. Jego reakcja cię zaskoczy

Po opublikowaniu w sieci złośliwy psalm szybko zaczął krążyć w internecie i wylądował na wielu dużych portalach. Dzięki temu osiągnął on już wyświetlenia liczone w setkach tysięcy. Nietypowa forma protestu i umieszczenie krytyki wobec arcybiskupa w wierszowanych zwrotkach sprawiły, że sprawa zyskała szeroki rozgłos.

Choć takie przedsięwzięcie z pewnością było kontrowersyjne, to z pewnością doskonale wpisało się w obecne nastroje społeczne. Jędraszewski nie był bowiem w ostatnich latach postacią, która cieszyłaby się w Krakowie powszechną sympatią. Głośne kontrowersje i skrajne wypowiedzi duchownego budziły spore emocje i krytykę.

Warto dodać, że arcybiskup nie został jeszcze oficjalnie zapytany o swoją reakcję na całe zajście. Komentarz metropolity krakowskiego mógłby wiele wyjaśnić i rzucić nieco światła na sprawę. Być może okaże się, że nietypowy "żart" wcale nie zaskoczył go tak bardzo, jak mogłoby się wydawać.

Najczęściej zadawane pytania

Choć oficjalnie autorzy nie są znani, wiele wskazuje na to, że utwór mógł powstać w kręgach księży podległych arcybiskupowi Jędraszewskiemu. Szczegółowa znajomość realiów życia hierarchy oraz niepochlebnych ocen jego osoby sugerują, że mogły to być osoby z najbliższego otoczenia duchownego.

Złośliwy psalm miał najprawdopodobniej charakter niekonwencjonalnego "pożegnania" arcybiskupa przed jego zbliżającą się emeryturą. Wierszowane zaczepki pod adresem Jędraszewskiego mogły być formą protestu lub wyrażenia niezadowolenia z jego działalności w Krakowie.

Marek Jędraszewski nie cieszył się w ostatnich latach zbyt dużą sympatią wśród mieszkańców Krakowa. Jego skrajne wypowiedzi i liczne kontrowersje budziły spore emocje i krytykę. Stąd pojawienie się utworu wyśmiewającego hierarchy nie jest zaskoczeniem w tym kontekście.

Na chwilę obecną arcybiskup Jędraszewski nie odniósł się oficjalnie do złośliwego psalmu. Brak jego komentarza pozostawia wiele niewiadomych co do tego, jak sam ocenia ten nietypowy "żart" i czy w ogóle jest nim zaskoczony.

Złośliwy psalm bardzo szybko obiegł internet i dotarł do setek tysięcy internautów. Nietypowa forma protestu i umieszczenie krytyki wobec arcybiskupa w wierszowanych zwrotkach sprawiło, że sprawa zyskała szeroki rozgłos w sieci.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
 2. Niemcy rozpoczynają innowacyjny eksperyment. Jak z Polską?
 3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
 4. Niska frekwencja w wyborach samorządowych. Szokująca przyczyna od ekspertki
 5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Miłosz Duda
Miłosz Duda

Jestem kinowym detektywem w labiryncie fabuł. Seriale to emocjonalne treningi, sport to mój rytm. Zwierzęta – towarzysze w ciszy, edukacja to moje źródło mocy, rozumianej jako film życia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły