Nowy szef policji wybrany spośród 29-letniego doświadczenia

Nowy szef policji wybrany spośród 29-letniego doświadczenia
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski22.12.2023 | 5 min.

Nowy szef policji Marek Boroń został wybrany spośród kandydatów z 29-letnim doświadczeniem. Jak podało Radio Zet, Boroń ma zostać powołany na stanowisko p.o. Komendanta Głównego Policji. Decyzja o mianowaniu nowego komendanta ma zapaść jeszcze w piątek. Szef MSWiA Marcin Kierwiński zapowiedział, że kandydat na szefa policji zostanie wybrany spośród osób o bardzo dużym, wieloletnim doświadczeniu w pracy w policji.

Kim jest nowy komendant główny policji?

Nowym komendantem głównym policji ma zostać inspektor Marek Boroń. To doświadczony policjant z 29-letnim stażem. O jego kandydaturze poinformowało Radio Zet.

Boroń aktualnie pełni funkcję zastępcy komendanta stołecznego policji. Wcześniej był m.in. naczelnikiem wydziału w Biurze Kryminalnym KGP. Ma więc bogate doświadczenie w pionie kryminalnym.

Jego nominacja to efekt poszukiwania odpowiedniego kandydata przez MSWiA. Oczekuje się, że Boroń wniesie swoje umiejętności i wiedzę w kierowanie formacją policji.

Kariera Marka Boronia

Marek Boroń rozpoczął służbę w policji w 1994 roku. Przez ponad 29 lat pracy przeszedł różne szczeble w strukturze policji.

Pełnił m.in. funkcje:

  • naczelnika wydziału do walki z przestępczością narkotykową
  • zastępcy naczelnika wydziału do walki z zorganizowaną grupą przestępczą

Ostatnie 6 lat pracował w Komendzie Stołecznej Policji, gdzie doszedł do stanowiska zastępcy komendanta.

Jakie doświadczenie ma Marek Boroń?

Marek Boroń posiada 29-letnie doświadczenie w pracy w policji. Jest więc jednym z najbardziej doświadczonych policjantów w kraju.

Przez lata służby zdobył szeroką wiedzę z zakresu zwalczania przestępczości. Szczególnie duże doświadczenie ma w walce z przestępczością narkotykową i zorganizowaną grupą przestępczą.

Pracował m.in. na takich stanowiskach jak:

naczelnik wydziału do walki z przestępczością narkotykową
zastępca naczelnika wydziału do walki z zorganizowaną grupą przestępczą

Ostatnio jako zastępca komendanta stołecznego policji nadzorował pracę kilkunastu wydziałów policji w Warszawie.

Czytaj więcej: Duda kontra Tusk. Który sposób zarządzania jest lepszy?

Kto ujawnił personalia kandydata na szefa policji?

Personalia kandydata na nowego komendanta głównego policji jako pierwsze podało Radio Zet. Stacja poinformowała, że Marek Boroń zostanie mianowany na to stanowisko.

Nominacja Boronia nie była wcześniej szerzej znana. Dopiero informacje Radia Zet ujawniły, kto zostanie nowym szefem policji.

Wybór nowego komendanta policji

Wybór Marka Boronia na stanowisko komendanta to efekt poszukiwań odpowiedniego kandydata przez MSWiA.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński zapowiedział, że decyzja w tej sprawie zostanie podjęta bardzo szybko.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Boroń był jednym z kilku branych pod uwagę kandydatów. Ostatecznie to on został rekomendowany na to stanowisko przez resort MSWiA.

Kiedy Boroń obejmie stanowisko komendanta?

Nowy szef policji wybrany spośród 29-letniego doświadczenia

Według zapowiedzi, Marek Boroń obejmie stanowisko komendanta głównego policji już w najbliższy piątek, czyli 23 grudnia 2022 roku.

Jak stwierdził minister spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński, nowy szef policji zostanie powołany jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Nominacja na stanowisko Komendanta Głównego Policji zostanie ogłoszona w piątek - oświadczył szef MSWiA.

Oczekuje się zatem, że w piątek Marek Boroń obejmie urząd odchodzącego ze stanowiska komendanta Jarosława Szymczyka.

Co zapowiedział Marcin Kierwiński?

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński zapowiedział, że nowy komendant główny policji zostanie powołany jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Szef MSWiA poinformował w piątek, że nominacja zostanie ogłoszona tego samego dnia. Nie podał jednak nazwiska wybranego kandydata.

Zmiana na stanowisku szefa policji

Decyzja o zmianie na stanowisku komendanta głównego policji była od pewnego czasu przewidywana. Dotyczy to także innych służb podległych MSWiA.

Po objęciu urzędu, nowy szef resortu spraw wewnętrznych zapowiedział bowiem rotacje na kluczowych stanowiskach. Obejmuje to także urząd Komendanta Głównego Policji.

Nowy komendant policji zostanie powołany w piątek

Nowy komendant główny policji Marek Boroń ma zostać powołany na to stanowisko już w najbliższy piątek 23 grudnia.

Taką informację przekazał Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński. Nowy szef policji obejmie urząd po odwołanym ze stanowiska komendancie Jarosławie Szymczyku.

Oczekuje się, że nomiacja doświadczonego policjanta, jakim jest Marek Boroń, wniesie nową jakość w zarządzanie polską policją.

Podsumowanie

W artykule przedstawiłem sylwetkę nowego kandydata na stanowisko Komendanta Głównego Policji. Jest nim Marek Boroń, doświadczony policjant z 29-letnim stażem. Pełnił on wcześniej wiele funkcji, między innymi w pionie kryminalnym. Ma zatem odpowiednie kompetencje do kierowania formacją.

Opisałem także okoliczności wyboru Boronia na to stanowisko. Jego kandydatura nie była wcześniej szerzej znana. Dopiero Radio Zet ujawniło jego nazwisko jako typowanego na nowego szefa policji. Minister Kierwiński potwierdził, że nominacja zostanie ogłoszona w najbliższy piątek.

Przybliżyłem również przebieg dotychczasowej kariery zawodowej Marka Boronia. Przeszedł on różne szczeble w policji, zdobywając szeroką wiedzę praktyczną. W ostatnich latach zajmował stanowisko zastępcy komendanta stołecznego policji.

Podsumowując, nowy komendant główny policji został wybrany spośród kandydatów z bogatym, 29-letnim doświadczeniem. Zmiana na tym stanowisku nastąpi już w najbliższy piątek, na co wskazują zapowiedzi ze strony MSWiA.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Międzynarodowy Dzień Pizzy: 50 różnych smaków w Łodzi
  3. Jerzy owsiak: polityka a służba zdrowia - co warto wiedzieć
  4. Mariusz Kamiński w nowej roli? Szokujące doniesienia o liderze PiS
  5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Amadeusz Wiśniewski
Amadeusz Wiśniewski

Jestem Amadeusz i od zawsze byłem miłośnikiem kina i telewizji. Na naszej stronie znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł, a także wiele ciekawostek ze świata rozrywki. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat filmów różnych gatunków, od emocjonujących thrillerów po lekkie komedie, oraz seriali, które wciągają nasze życie na wiele godzin. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły