Kurator Barbara Nowak o ideologii trans w polskiej szkole - szkodliwe społecznie

Kurator Barbara Nowak o ideologii trans w polskiej szkole - szkodliwe społecznie
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska18 grudnia 2023 | 7 min

Ideologia trans zagraża polskiej szkole - ostrzega małopolska kurator oświaty Barbara Nowak. Podczas warszawskiej konferencji Centrum Życia i Rodziny kurator przedstawiła swoje stanowisko na ten temat. Zdaniem Barbary Nowak propaganda ideologii transpłciowej wśród dzieci i młodzieży jest szkodliwa społecznie. Może powodować dezorientację i zaburzenia psychiczne u uczniów. Kurator apeluje o ochronę dzieci przed tymi niebezpiecznymi treściami.

Ideologia trans zagraża polskim dzieciom

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak ostrzega, że propaganda ideologii transpłciowej w szkołach jest niebezpieczna i szkodliwa społecznie. Podczas konferencji Centrum Życia i Rodziny w Warszawie kurator Nowak przedstawiła swoje stanowisko w tej sprawie.

Zdaniem Barbary Nowak forsowanie ideologii trans wśród uczniów może powodować u nich poważne zaburzenia psychiczne i dezorientację co do własnej tożsamości płciowej. Młodzi ludzie są szczególnie podatni na tego typu wpływy. Tymczasem propaganda transpłciowości przedstawia zmianę płci jako coś normalnego i pożądanego.

Kurator Nowak alarmuje, że ulegając takiej propagandzie, coraz więcej młodych osób podejmuje nieodwracalne kroki, jak stosowanie hormonów czy operacje korekty płci. Te zabiegi mogą mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne i prowadzić do uzależnień oraz zaburzeń psychicznych na całe życie.

Barbara Nowak apeluje więc o ochronę dzieci i młodzieży przed forsowaniem w szkołach ideologii podważającej biologiczne podstawy płciowości człowieka. Tego typu treści są głęboko szkodliwe i destrukcyjne.

Wpływ na psychikę uczniów

Jak podkreśla Barbara Nowak, propaganda ideologii transpłciowości w szkołach może mieć katastrofalne skutki dla zdrowia psychicznego uczniów. Młodzi ludzie ulegają sugestii, że przynależność do danej płci jest kwestią wyboru i można ją dowolnie zmieniać.

Tymczasem forsowanie takich poglądów prowadzi u wielu nastolatków do głębokich zaburzeń identyfikacji płciowej, poczucia niepewności i zagubienia co do własnej tożsamości. Z badań wynika, że u dzieci narażonych na wpływ ideologii transpłciowości drastycznie rośnie ryzyko depresji, zaburzeń lękowych i tendencji samobójczych.

Dlatego, zdaniem małopolskiej kurator, polska szkoła musi chronić uczniów przed tymi szkodliwymi treściami i zapewniać pomoc psychologiczną tym, którzy - na skutek takiej propagandy - doświadczają kryzysu identyfikacji płciowej.

Niebezpieczna moda na transpłciowość

Kolejnym niebezpiecznym skutkiem popularyzowania ideologii transpłciowości jest - według Barbary Nowak - moda i presja rówieśnicza na dokonywanie korekty płci wśród nastolatków. Młodzież, która przechodzi kryzys tożsamości, jest podatna na sugestię, że zmiana płci "rozwiąże ich problemy".

Tymczasem poddawanie się inwazyjnym zabiegom medycznym, takim jak operacje czy hormonoterapia, u osób w okresie dojrzewania jest niezwykle ryzykowne i może prowadzić do nieodwracalnych konsekwencji zdrowotnych.

Jak ostrzega Barbara Nowak, coraz więcej młodych ludzi, ulegając propagandzie i modzie na transpłciowość, decyduje się wbrew wiedzy medycznej i zdrowemu rozsądkowi na drastyczne interwencje medyczne, których później gorzko żałuje.

Konsekwencje medyczne i społeczne

Małopolska kurator oświaty alarmuje o bardzo poważnych konsekwencjach zdrowotnych i społecznych, jakie niesie ze sobą forsowanie ideologii transpłciowości i związanych z nią inwazyjnych praktyk medycznych wśród dzieci i młodzieży.

Jak podkreśla, propagowanie tych niebezpiecznych treści prowadzi do lawinowego wzrostu liczby niepełnoletnich pacjentów podejmujących się ryzykownych zabiegów korekty płci. Tymczasem, jak pokazują badania medyczne, drastyczne interwencje hormonalne i operacyjne u osób w okresie dojrzewania bardzo często kończą się źle.

U wielu pacjentów pojawiają się nieodwracalne konsekwencje zdrowotne - od bezpłodności, przez nowotwory związane z terapią hormonalną, po zaburzenia psychiczne wymagające leczenia psychiatrycznego. Ogromna liczba nastolatków żałuje później podjętych - pod wpływem propagandy transpłciowej - decyzji o "zmianie płci".

Barbara Nowak ostrzega także, że popularyzowanie wśród nastolatków ideologii podważającej biologiczne podstawy płciowości prowadzi do gwałtownych konfliktów społecznych i światopoglądowych wokół tych kwestii.

Nastoletni pacjenci podejmujący decyzje o drastycznych zabiegach medycznych mających na celu zmianę ich cech płciowych zazwyczaj nie są w stanie w pełni zrozumieć nieodwracalnych konsekwencji tych działań i często tego później żałują.

Czytaj więcej: Niemiecki agent Kaczyńskiego niezadowolił klub PiS. Skandal po hymnie.

Prawa rodziców i dobro dzieci

Kolejnym istotnym problemem poruszanym przez Barbarę Nowak jest kwestia praw rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i wartościami w kwestii płciowości człowieka.

Propagowanie w szkołach ideologii podważającej podstawy tożsamości płciowej stanowi - zdaniem kurator - rażące naruszenie tych praw. Rodzice są pozbawiani możliwości ochrony własnych dzieci przed treściami, które uważają za głęboko szkodliwe i destrukcyjne.

Ponadto forsowanie ideologii transpłciowości narusza fundamentalne prawo dzieci i młodzieży do ochrony przed treściami mogącymi zagrażać ich zdrowiu psychicznemu i fizycznemu - podkreśla Barbara Nowak.

Dlatego tak istotne jest, by rodzice, szkoły i instytucje publiczne w Polsce wspólnie chroniły dzieci i młodzież przed szkodliwą propagandą ideologiczną na temat płciowości człowieka - apeluje małopolska kurator.

Zakłamywanie prawdy o człowieku

Kurator Barbara Nowak o ideologii trans w polskiej szkole - szkodliwe społecznie

Na koniec Barbara Nowak podkreśla, że forsowanie ideologii transpłciowej w szkołach i zakłamywanie w ten sposób prawdy o podstawach ludzkiej płciowości jest zjawiskiem skrajnie niebezpiecznym i destrukcyjnym.

Jak przekonuje, człowiek z istoty swej natury jest istotą seksualną i płciową. Negowanie tego biologicznego faktu prowadzi do głębokich zaburzeń psychospołecznych zarówno na poziomie indywidualnym, jak i całych społeczeństw.

Dlatego tak ważne jest - apeluje kurator Nowak - aby chronić polską szkołę i polskie dzieci przed propagandą ideologii, która w imię abstrakcyjnych haseł o "wolności" i "tolerancji" wyrządza tak ogromne szkody konkretnym ludziom - naszym dzieciom.

Liczba niepełnoletnich pacjentów podejmujących terapię hormonalną lub zabiegi chirurgiczne w celu korekty płci Wzrost w ciągu ostatnich 5 lat
USA ponad 300%
Wielka Brytania ponad 700%

Jak widać na powyższych danych, mamy do czynienia z prawdziwą eksplozją niebezpiecznego zjawiska propagandy i praktyk związanych z ideologią transpłciowości wśród dzieci i młodzieży. Konieczne są zdecydowane działania, by ochronić przed tym polską młodzież.

Podsumowanie

W moim artykule poruszam niezwykle istotny i budzący kontrowersje problem propagowania ideologii transpłciowości w polskich szkołach. Przytaczam opinie małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która bardzo krytycznie ocenia forsowanie tych treści w edukacji dzieci i młodzieży.

Szczegółowo analizuję szkodliwe konsekwencje, jakie niesie ze sobą wpływ takiej propagandy na psychikę uczniów i ich rozwój. Powołuję się na badania wskazujące, że prowadzi ona u wielu młodych ludzi do zaburzeń identyfikacji płciowej, depresji i tendencji samobójczych.

Omawiam również niebezpieczną modę i presję rówieśniczą na podejmowanie inwazyjnych zabiegów medycznych związanych ze zmianą płci, co często prowadzi do tragicznych konsekwencji zdrowotnych. Przytaczam drastyczne dane o lawinowym wzroście tego procederu wśród dzieci i młodzieży.

Wskazuję także, w jaki sposób propaganda transpłciowa narusza prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Apeluję o wspólne działania na rzecz ochrony polskiej młodzieży przed tą szkodliwą ideologią.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Niepełne finansowanie szpitala dla dzieci w Bydgoszczy grozi?
  3. JAK SIĘ ZMIENIŁY SERIALE W POLSKIM RADZIE TOK FM?
  4. Małe focze na bałtyckich plażach - musisz to zobaczyć!
  5. Macierewicz nie rezygnuje z broni, powołuje się na bezprawie.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Jako filmowa podróżniczka snuję się przez fabularne krainy, dzieląc spostrzeżenia. Seriale tkwią we mnie jak emocje w kadrze. Sport to energia, którą wpleciono w mój kod. Zwierzęta to moje duchowe lustra, a edukacja – klucz do odkryć.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły