8-latka potrącona na parkingu szkolnym. Śmigłowiec zawiózł ją do szpitala

8-latka potrącona na parkingu szkolnym. Śmigłowiec zawiózł ją do szpitala
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska03.02.2024 | 4 min.

Potrącenie 8-latki na parkingu szkolnym wstrząsnęło społecznością szkolną w Bielawie. Dziewczynka doznała poważnych obrażeń i musiała zostać przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala. Do wypadku doszło w środę na terenie parkingu przy szkole podstawowej. Według wstępnych ustaleń, 8-latka została potrącona przez samochód osobowy. Jej stan określono jako ciężki.

Potrącenie 8-latki na parkingu szkolnym

Do dramatycznego zdarzenia doszło w środę na terenie parkingu przy szkole podstawowej w Bielawie (woj. dolnośląskie). Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 8-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy.

Dziewczynka doznała bardzo poważnych obrażeń i jej stan określono jako ciężki. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował 8-latkę do szpitala.

Okoliczności wypadku

Do zdarzenia doszło około godziny 8 rano, w trakcie przywożenia dzieci do szkoły. Dziewczynka prawdopodobnie przechodziła przez parking, kiedy potrącił ją manewrujący samochód osobowy. Kierowca nie zdążył zareagować.

Policja ustala dokładne okoliczności tego wypadku. Nie wiadomo na razie, czy i jakie zarzuty usłyszy kierowca auta. Funkcjonariusze apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie szkół.

Stan zdrowia dziewczynki

Dziewczynka trafiła do szpitala w stanie ciężkim. Lekarze określili jej obrażenia jako bardzo poważne. Najprawdopodobniej doznała urazu głowy oraz obrażeń narządów wewnętrznych.

Po przetransportowaniu śmigłowcem LPR, 8-latka trafiła na oddział intensywnej terapii. Tam została poddana dokładnym badaniom i obserwacji. Jej życiu nie zagraża już bezpośrednie niebezpieczeństwo, jednak stan dziewczynki wciąż jest ciężki.

Apel policji o zachowanie ostrożności

Po tym dramatycznym wypadku, dolnośląska policja apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu szkół i przedszkoli.

Funkcjonariusze przypominają, że dzieci bywają bardzo nieprzewidywalne i często nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Dlatego kierowcy muszą jechać wolniej i bardzo uważnie obserwować otoczenie.

Niestety wielu kierowców zapomina o tym obowiązku i parkuje w niedozwolonych miejscach, blokując widoczność innym uczestnikom ruchu drogowego. To z kolei prowadzi do tego typu dramatycznych zdarzeń z udziałem dzieci - mówi rzecznik dolnośląskiej policji.

Co grozi kierowcy?

W chwili obecnej trudno przewidzieć, jakie konsekwencje spotkają kierowcę samochodu, który potrącił dziewczynkę. Możliwe kary przedstawia poniższa tabela:

Kwalifikacja czynuMożliwa kara
Nieumyślne spowodowanie wypadkuGrzywna lub ograniczenie wolności
Ciężkie obrażenia dzieckaDo 12 lat pozbawienia wolności

Policja oraz prokuratura podejmą decyzję o ewentualnych konsekwencjach po zakończeniu postępowania i ustaleniu dokładnego przebiegu zdarzenia.

Podsumowanie

8-latka potrącona na parkingu szkolnym. Śmigłowiec zawiózł ją do szpitala

Potrącenie 8-letniej dziewczynki na terenie szkoły wstrząsnęło lokalną społecznością. Stan dziewczynki określono jako ciężki, ale jej życiu już nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w pobliżu placówek oświatowych. Tylko w ten sposób można uniknąć podobnych dramatów w przyszłości.

Przeczytałam poruszającą historię o wypadku, do którego doszło na parkingu przy jednej ze szkół podstawowych. 8-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód osobowy i trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Jej obrażenia określono jako bardzo poważne. Na szczęście jej życiu już nie zagraża bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Z tego dramatycznego zdarzenia płynie ważna lekcja. Wszyscy kierowcy powinni zwolnić i zachować szczególną ostrożność w pobliżu szkół i przedszkoli. Dzieci często zachowują się nieprzewidywalnie i mogą wbiec na jezdnię w każdej chwili. Dlatego prowadzący pojazdy muszą mieć oczy dookoła głowy.

Jak przypomina policja, parkowanie w niedozwolonych miejscach, blokujące widoczność jest również poważnym problemem. To może prowadzić do tego typu dramatycznych wypadków z udziałem najmłodszych. Dlatego kierowcy powinni parkować zgodnie z przepisami.

Miejmy nadzieję, że ta smutna historia uświadomi wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jak ważna jest ostrożność w pobliżu szkół i przedszkoli. Tylko w ten sposób można zapobiec podobnym tragediom w przyszłości. Podobnie, czas spędzony z rodziną na wspólnym oglądaniu filmów i seriali może być wartościowym elementem rozwoju emocjonalnego dziecka, wpływającym na budowanie silnych więzi rodzinnych.

Warto zatem poświęcić wieczór na obejrzenie czegoś razem, korzystając na przykład z oferty serwisu mega kino, który oferuje szeroki wybór filmów i seriali dostosowanych do różnych grup wiekowych.

Zarówno skok rozwojowy kalendarz, jak i kalkulator skoków rozwojowych są zatem nieocenionym wsparciem dla rodziców małych dzieci. Pozwalają rozumieć etapy, przez które przechodzi ich pociecha i właściwie na nie reagować. A to z kolei buduje poczucie pewności siebie zarówno u dziecka, jak i u rodzica.

5 Podobnych Artykułów

  1. Kościół w Kostowcu - Dusza Religijna Miasta: Oaza Wiary i Społeczności
  2. Międzynarodowy Dzień Pizzy: 50 różnych smaków w Łodzi
  3. Najnowsza wymiana jeńców Rosja-Ukraina: co się wydarzyło?
  4. Mariusz Kamiński w nowej roli? Szokujące doniesienia o liderze PiS
  5. Latek stracił 3 mln złotych. Oszuści sprytnie go podeszli. Został mu przydzielony broker.
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Magdalena Kamińska
Magdalena Kamińska

Jako filmowa podróżniczka snuję się przez fabularne krainy, dzieląc spostrzeżenia. Seriale tkwią we mnie jak emocje w kadrze. Sport to energia, którą wpleciono w mój kod. Zwierzęta to moje duchowe lustra, a edukacja – klucz do odkryć.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły