O czym było na Zebraniu Wiejskim w Rozalinie

Raz do roku spotykamy się na Zebraniu Wiejskim, na którym poruszamy najważniejsze sprawy wsi – nasze sprawy.

W tym roku takie spotkanie dzięki uprzejmości właścicieli Pałacu w Rozalinie odbyło się w zeszłym tygodniu właśnie w pałacu.

Jak co roku staram się podsumować wszystkie inwestycje, które zostały zrealizowane w naszej wsi, ale też zaplanować te, które są dla nas ważne i które powinny wydarzyć się w nadchodzących latach. W planowaniu pomaga Rada Sołecka, odbywają się też konsultacje z Wójtem i Referatem Inwestycji. Dzięki tym wszystkim spotkaniom, które mają miejsce przed Zebraniem Wiejskim ustalamy priorytety i wiemy, co jest dla nas ważne i o co możemy wnioskować do budżetu gminy na następny rok.

W tym roku miałam przyjemność zaprosić i przedstawić Państwu na Zebraniu Wiejskim dwie osoby – Annę Machnacz – instruktorkę Świetlicy NOK w Rozalinie i Joannę Romanowską, podinspektor Straży Gminnej ds. ochrony zwierząt i środowiska.

Ania zaprezentowała bogaty program świetlicy na cały nadchodzący rok, a Joasia opowiadała o tym, co możemy zrobić, żeby pomóc bezdomnym zwierzętom w naszej gminie albo jak zapobiegać bezdomności.

Na Zebraniu była obecna Agnieszka Kuźmińska – Członek Zarządu Powiatu Pruszkowskiego i Dariusz Zwoliński – Wójt Gminy Nadarzyn.

Bardzo się cieszę, że spotkaliśmy się w tak licznym gronie – było nas ponad 130 osób, bo dzięki temu mogliśmy poruszyć wszystkie najważniejsze lokalne sprawy.

Agnieszka Palmowska

 

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone