Rezydencje animacyjne w Rozalinie w ten weekend

Drodzy,

spośród kilkudziesięciu podań sołtysów z całego województwa mazowieckiego to Rozalin, obok Ustanowa i Lasek został wybrany do przeprowadzenia tak zwanych „Rezydencji animacyjnych”, czyli przedsięwzięcia realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury w ramach Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej. Rezydencje animacyjne polegają na realizacji twórczego działania we współpracy doświadczonych animatorów kultury z sołtysami i mieszkańcami wsi.

Dlaczego wybrano właśnie Rozalin?

Treść wygranego zgłoszenia do programu poniżej:

„Stanowimy zgraną wieś pełną ciekawych ludzi. W Rozalinie mieszkają Starsi, rodowici Mieszkańcy, którzy są tu i pracują od lat i są też tacy, którzy sprowadzili się niedawno i dojeżdżają do pracy do Warszawy. Ci pierwsi określają wszystkich żartobliwie jako „ptoki, „krzoki” i „pnioki”, czyli:

  • Ci młodzi, którzy właściwie niedawno przylecieli,
  • Ci, którzy trochę dłużej tu mieszkają i już się w Rozalinie zadomowili
  • i Ci którzy już mocno zapuścili korzenie i mieszkają tu od dziecka

Nie jest to podział pejoratywny, tylko bardziej obserwacja z przymrużeniem oka i podejście do życia mieszkańców wsi.

Większość z nas w Rozalinie lubi jak się dzieje i jak wrze. Razem sprzątamy wieś, organizujemy imprezy, gdzie bawią i integrują się wszyscy.

Chciałabym zorganizować coś na pograniczu wydarzenia społecznego i twórczego, co znów po pandemii połączy choć na chwilę  „ptoki, krzoki i pnioki”,

czyli całą wieś”

____________________________

Cel działania jest taki, by pokazać, że Rozalin jest unikalną podwarszawską wsią, w której mieszkańcy fajnie potrafią razem działać, wspierać się i realizować ciekawe przedsięwzięcia razem, dlatego też 11 i 12 września proponujemy wspólne działania, do których zapraszamy całą społeczność Rozalina – dzieci, dorosłych, seniorów, rodziny, osoby żyjące samodzielnie – „pnioków”, „krzoków” i „ptoków” 🙂

 

Plan na nadchodzący weekend wygląda następująco:

w SOBOTĘ 11.09 / 10:00-16:30 / SESJA ZDJĘCIOWA

11 września (sobota) zapraszamy w godzinach 10:00-16:30 na sesję zdjęciową, w plenerowej swobodnej atmosferze, którą zrealizuje Weronika Łucjan-Grabowska – fotografka mieszkająca w Rozalinie. Do udziału w akcji zapraszamy każdą osobę – samodzielnie, w duecie lub rodzinnym czy sąsiedzkim zespole – która zgodzi się na sportretowanie jej z jedną z liter z hasła „pnioki, krzoki, pnioki”. Sesja odbędzie się w Rozalinie – zapisy na sesję i szczegóły u sołtysa – Agnieszka Palmowska 508012196

Zdjęcia, które powstaną w trakcie sesji złożymy we wspólny napis PNIOKI, KRZOKI i PTOKI użyjemy do przygotowania wielkoformatowego wydruku, który zawiśnie przed świetlicą NOK w Rozalinie w formie stałej rozalińskiej galerii.

Poza galerią w Rozalinie, planowana jest wystawa w Galerii w Nadarzyńskim Ośrodku Kultury.

Każda osoba/rodzina uczestnicząca w sesji otrzyma na pamiątkę oprawione zdjęcie.

w NIEDZIELĘ 12.09 / 16:00 – 18:00 / WARSZTATY TWÓRCZE 

miejsce: przed świetlicą albo w świetlicy w zależności od pogody

W czasie działania będziemy kreatywnie opracowywać i dekorować litery wycięte z drewna, użyte do sesji dzień wcześniej. Chcemy udekorować je rozmaitymi materiałami – korkiem, patykami, włóczką, farbami, czym tylko chcemy  – co będzie symbolicznie podkreślać różnorodność charakterów i doświadczeń składających się na całą społeczność Rozalina.

Litery stworzone w czasie spotkania twórczego zostaną użyte do aranżacji wystawy zdjęć zrobionych w czasie sesji, która odbędzie się w Galerii NOK w Nadarzynie.

Zapraszamy wszystkich, bez ograniczeń wiekowych.

Wszystkie niezbędne materiały będą dostępne na miejscu.

Udział w działaniach jest bezpłatny.

 

Proszę o potwierdzenie swojej obecności  – 508012196.

Agnieszka Palmowska

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone