Piąte wielkie sprzątanie Rozalina – fotorelacja

Drodzy Mieszkańcy,

w sobotę 30 marca już piąty rok z rzędu sprzątaliśmy naszą wieś i okoliczne lasy. Program niezmienny od 5 lat, pogoda jak zwykle cudowna, no i jak zawsze niezwykła energia!

To jest taki dzień, który łączy przyjemne z pożytecznym i chyba wszyscy czujemy ogromną satysfakcję, jak później przejeżdżamy przez czysty Rozalin.

BRAWO MY! 🙂 

———————————————————————————————————————————————————

Podziękowania za wsparcie akcji sprzątania dla Wójta Gminy Nadarzyn Dariusza Zwolińskiego, Referatu Rolnictwa, Ochrony Środowiska i Gospodarki, Ochotniczej Straży Pożarnej z Młochowa, Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Młochowa, Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, Instruktorek NOK z naszej świetlicy, Straży Gminnej z Nadarzyna, Radnego, Rady Sołeckiej, a przede wszystkim podziękowania  Mieszkańców, którzy wzięli udział w akcji, pomagali przy grillu, piekli ciasta (było pyszne Ola Hebrowska), ugotowali ciepłe danie (Katarzyna Moragammana Gedara – pycha) i przygotowali przypinki z logo wsi dla wszystkich mieszkańców (Grażynka i Jan Jasińscy – dzięki wielkie)

W sobotę pojawiło się też kilka niezłych pomysłów, które może uda nam się wdrożyć, a wśród nich:

  • sadzenie drzew, krzewów i kwiatów w naszej wsi,
  • umieszczenie informacyjnych tablic przy wjazdach do Rozalina ostrzegających przed wyrzucaniem śnieci z samochodów,
  • umieszczeniem ukrytych kamer bezprzewodowych w miejscach,
  • w których znajdowaliśmy najwięcej śmieci
  • pomysł autorski Pana Jacka Kawalca, by umieścić baner z napisem: Zanim wyrzucisz pustą flaszkę, najpierw puknij się w czaszkę. 🙂

Agnieszka Palmowska

Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć

UdostępnijShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterEmail this to someone