Wąchock 2015 046Sołtys – Agnieszka Palmowska

tel: 508012196

e-mail: soltys@rozalin.net.pl

 

media o nas:

 

http://rozalin.net.pl/assets/Gazeta-So%C5%82ecka_marzec_2015.pdf

http://witrynawiejska.org.pl/dziedzictwo-kulturowe/polska-nieznana/item/44391-w-sasiedztwie-stolicy-z-dala-od-zgielku-miasta

http://kurierpoludniowy.pl/wiadomosci.php?art=15455

http://www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc-jak-to-jest-byc-w-polsce-soltysem-kobieta/

 

 

Jedna z moich ulubionych anegdot – dialogów:

Mieszkaniec: – Dzień dobry, zastałem męża?

Ja: – Nie, a w czym mogę pomóc.

Mieszkaniec: – A to w niczym, bo ja do pana sołtysa.

Tak, teraz wiem, że realistyczne cele są mało inspirujące i trzeba mierzyć wysoko. Urodziłam się w Ostrołęce, dzieciństwo spędziłam w Skierniewicach, studia skończyłam w Lyonie, we Francji, pracuje w Warszawie, ale mieszkam w Rozalinie wraz z mężem i trójką dzieci. W maju 2013 roku zostałam wybrana Sołtysem Rozalina.

Jak przeprowadzają telefoniczną ankietę z sołtysami, to nie wypowiem się na temat uprawy rzepaku ozimego, tak prędko nie zbuduję tu metra, ale za to mogę z pełną świadomością powiedzieć, że we wsi dużo się dzieje. Są nowe inwestycje, imprezy, warsztaty. Jest strona internetowa. Stary Rozalin bawi się razem z młodym i wie, że ma wpływ na lokalną rzeczywistość. Przyjezdni z miasta robią sobie zdjęcie pod czerwoną tabliczką SOŁTYS, która jest na moim domu.  A od mieszkańców często słyszę: – Bo Pani to ma czas, bo Pani nie pracuje? – A ja tymczasem pracuje już od ponad 10 lat w agencji reklamowej, przy produkcji reklam telewizyjnych. To praca bardzo mocno wymagającej jeśli chodzi o czas. W branży reklamowej nie zbawiam świata, więc po godzinach realizuję się społecznie tu w Rozalinie. Wiem teraz, że społecznik to stan umysłu.

 

Wszelkie uwagi, propozycje, zdjęcia do galerii, dane do bazy noclegowej i katalogu firm proszę przesyłać na

powyższego maila.  Ogłoszenia drobne mogą Państwo dodawać samodzielnie w zakładce „Ogłoszenia”.